Kapat
Genel 624 0

iPhone Isınma Sorunu (Çözüm)

iPhone cihazlarımız çok kullanıldığı zamanlarda sıcaklık uyarısı verir. Bazı arkadaşlarımız bu uyarıyı ilk defa gördüklerinde korku yaşatılabilirler. Ama korkulacak bir şey  yok. Cihazınızın çok kullanıldığında pil ısınmaya başlar ve aşırı ısınma sonucunda cihazınıza zarar gelmemesi için iPhone’unuz kendini otomatik olarak korumaya alarak kapanır. Kapanma işlemi sayesinde iPhone’unuzun içinde donanımsal ürünler zarar görmez yani bu kapanma olayı iPhone cihazları için iyidir. Tekrar soğumaya başladığında iPhone cihazınız normal sıcaklığına döner ve eskisi gibi çalışmaya başlar.
Genellikle iPhone 3Gs , iPhone 4, iPhone 4s’lerde sıklıkla görünür cihazının sürümü yüzünden içinde cipler kendisini zorlar ve aşırı ısınmaya neden olur. iOs sürümü geldikçe cihazınız kendini zorlamaya başlar. Bu yüzdende aşırı ısınma gerçekleşir.

iPhone Neden Isınır ?

  • Uzun telefon görüşmelerinde
  • Uzun süreli video izlemesinde cihazın çok ısındığını göreceksiniz.
  • Uzun süreli oyun oynamalarında.
  • Ekran parlaklığının ve hücresel verinin acık olduğunda.

iPhone Isınma Sorunu Nasıl Engellenir ?

iPhone cihazınızın ısınma sorununu ortan kaldırmak için yapmanız gerekenler.
  1. iPhone’unuzu fazla zorlayacak uygulamalar yüklememek.
  2. iPhone cihazının ekran parlaklığını en yüksekte kulanmamak.
  3. iPhone’unuz şarj halindeyken oyun veya görüşme yapmaktan kaçının çünkü bu olay cihazınıza zarar verir ve aşırı ısınmaya neden olur.

Bazı duyumlara göre iPhone cihazınız çok ısındığında patlaması gibi duyumlar vardır. Peki bu olayın aslı var mı ?

Apple bu konu hakkında kesin bir açıklama yapmadı fakat haberlerde duyduklarımızla gerçek bir olay olduğu göz önündedir. Çünkü pil ısınması sonucunda batarya patlaması gerçekleşme ihtimali çok yüksektir lütfen dikkatli bir şekilde kullanınız.
iPhone ısınma garanti kapsamına girip girmemesi duruma göre değişmektedir.Onun detaylarını Apple Store Randevu alarak detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. iPhone ısınması normal mi ? Eğer telefonunuz belli bir yaşı geçtiyse normaldir. iPhone aşırı ısınma olması şarjı çabuk bitirmektedir.Belli bir zaman sonrada iPhone batarya ısınması yaşabilirsiniz

Yazan: Cihan Uysal

Cihan Uysal şimdiye kadar 160 yazı yazdı..

Patr10.net kurucusu ve admini.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir