Kapat
Android 203 0

HTC 10 İncelemesi

Akıllı telefon pazarında son günlerde yaşanan ürün kapışması üretici firmaları adeta sanal bir savaşa sokmuş durumda. HTC üst segment telefonlar kısmında bir telefon ile diğer firmalar ile yarışacak olan HTC 10 telefonunu piyasa çıkarmış durumda.HTC her zaman olduğu gibi bu yeni çıkarmış olduğu telefon ile tasarım konusunda oldukça iddaalı ve başarılı. HTC,Geçen sene rakiplerine göre telefonlandırma yarışının biraz dışında kalmış olsa bile bu sene HTC 10 ile yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor diyebiliriz. HTC firması bu yeni telefon ile tasarımsal olarak gerçekten başarılı işlere imza atmış.Oldukça şık ve sade bir tasarım çizgisini HTC 10 ile de sürdürüyor.Sadece telefon ile kalmayarak kulaklıklarında da çok şık bir tasarımsal değişikliğe gitmiş doğrusu.

HTC-10-güncelleme

Günümüzde her yeni gün telefon modellerine bir yenisi eklenmektedir.Telefonun piyasasının yelpazesi çok fazla geniştir. Bu piyasada öne çıkan markalardan biri ise htc’dir. HTC markasının beklenen telefonlarından biri olan HTC 10‘nun beklenen özellikleri ise şöyledir ; Kablosuz şarj özelliği aslında htc markası tarafından daha önce denenmiş fakat ilgi görmemiştir, şimdilerde ise tekrar yüzeye çıkan bu özellik bu defa insanlar tarafından ilgi görmüş ve htc 10’un da beklenen özellikleri arasındadır.

Htc  10, bunu WiPower teknolojisini kullanarak insanlara sunmayı başarıyor. Htc 10‘un beklenen bir diğer özelliklerinden biri ise parmak izi okuyucu sensörüdür. Htc yine kablosuz şarj özelliği gibi parmak izi okuyucu sensörü özelliğine de daha önce yer vermiştir fakat bu defa bu özelliği Qulcomm’un Sense ID adlı 3D parmak izi okuyucu sensörü ile insanlara sunacaktır.

Fakat bu sensör alışılagelmiş bir sensör olmayıp, parmak yüzeyini daha ince tarayabilen ve kullanımı daha güvenli olan bir hizmet sunmaktadır. Htc 1o ince işçiliği ile de çok dikkat çekmekte ve bir zerafet sergilemektedir. Telefonun üç renk seçeneği bulunmaktadır. Tasarımın ön plana çıktığı renk ise şüphesiz gri rengi. Htc  10‘da ses butonu ve güç butonunun ayrılması için tırtıklı yapıya yer verilmiştir. Telefonun çok fazla dayanıklı olduğu söyleniyor çünkü yekpare metal yapıya sahip telefonun çarpmalara karşı göstereceği direnç oldukça yüksek.

htc-10

HTC 10 özellikleri

Henüz yeni çıkmış bir cihaz olan HTC 10tasarımsal yapısı ile daha önce çıkarılmış olan HTC M7’ye oldukça benziyor diyebiliriz. HTC 10 ile tasarımsal anlamda geliştirmelere gidilip performans ve donanımsal açıdan daha iyi ve daha yeni bir telefon kullanıcılara sunulmuş durumda. HTC 10 dünya’da ön kamerası optik görüntü sabitleme teknolojisini kullanan ilk akıllı telefonu konumunda.Ön kamera ile yapılacak olan öz çekim ve video kayıtlarında el titremesi sonucu oluşabilecek görüntü kaymaları,bu teknoloji sayesinde böylece giderilmiş olacak.Bu konuda bir öncü olan HTC 10 bir çok telefonda göreceğimizi düşündüğümüz bu teknolojiyi telefonuna ilk getiren firma konumunda yer alıyor.
htc-10-global-carbon-gray-phone-listing

Performans açısından başarılı olan cihaz Snapdragon 820 bir işlemciile geliyor.Bu işlemci 2.2 GHz frekansında çalışan 4 çekirdekli bir işlemci.Grafik olarak Adreno 530 ile geliyor.Telefonun bellek kısmında ise 4 GB LPDDR4 tipi çift kanal bir bellek bulunuyor.Cihaz depolama alanı olarak 32 GB ile geliyor ve bu alan 2 TB’ye kadar mikroSD kart ile arttırılabiliyor. HTC 10 işlemci olarak Snapdragon 820 ile gelmesi sebebiyle telefonun Quick Charge 3.0 teknolojisi ile artık daha hızlı bir şekilde şarj olacak.Ekran kısmına gelecek olursak Quad HD çözünürlük sunan ve 5.2 inç boyutunda olan Super LCD 5 ekranlı bir telefon.Üzerinde parmak okuyucu sensör bulunan telefonun dikkat çekici bir özelliği ise parmak okuma tepki süresi olarak 0,2 gibi bir değer sunması oluyor.

htc-10-pdp-performance-mobile

BoomSound HI-FI Editon ile gelen bugüne kadar ki en iyi akıllı telefon olma özelliğine sahip.Cihazın hem ön tarafında hem de alt tarafında bulunan 2 adet hoparlör çıkışı ile bu başarıyı sağlıyor.Cihazın alt tarafında USB Type-C girişi var ve bu giriş USB 3.1 1. nesil bir giriş. Cihazın batarya kısmına gelecek olursak 3000 mAh çıkarılamayan bir bataryaile geliyor.Ekran çözünürlüğünü de ele aldığımız zaman bu batarya değeri yeterli düzeyde olmasına karşın cihazın optimizasyonu ile birlikte gerçekten iyi bir batarya performansı sağlanmış.HTC 10 batarya performans konusunda oldukça başarılı ve bir o kadar iddaalı bir telefon doğrusu.HTC yetkilileri tarafından da gerek arayüz iyileştirmeleri olsun gerek cihazın

Snapdragon 820 ile gelmesi olsun,2 güne kadar dayanan bir batarya ile karşı karşıya

HTC 10 Fiyatı

Bu arada cihazın 2.999 TL fiyat etiketi ile Mayıs ayında satışa çıkacağını da belirtelim.

Yazan: Cihan Uysal

Cihan Uysal şimdiye kadar 160 yazı yazdı..

Patr10.net kurucusu ve admini.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir