Kapat
Genel 475 0

Bitsin Artık Bu Oyun!

Günümüz Türkiyesi gelişmekte olup birkaç yıl sonra dünya kamuoyunda söz hakkına sahip olabilecek bir ülkedir. Bunun yanı sıra büyük devletler dünya üzerindeki otoritelerinin sarsılmasından endişe duymaktadırlar. Türkiyenin gelişip büyümesi çıkarlarına aykırı olacağı için bir şekilde bunun önüne geçmeye çalışırlar. Bu yüzden de çeşitli politikalar izlemek zorunda hissedeceklerdir. Ortadoğuda olan karışıklığın  yavaş  yavaş Türkiyeye yaklaşması ,DAEŞ ve PKK gibi silahlı örgütlerin türemesi , canlı bombalar, üniversiteli gençlerin galeyana getirilmesi ve daha birçok örnek gösterilebilir.. Peki Terör nedir ?

Eli silahlı gözlerini kan bürümüş cana ve mala zarar vermekten zevk alan çetelerdir terör örgütü. Dili dini ırkı mezhebi olmayıp para ve benzeri çıkarlar uğruna karışıklığa sebep olurlar.

Hükümetin bu tür durumlar için çok sağlam tedbirler alması gerekir ancak oynanan oyun o kadar kahpecedir ki bazen elden hiçbir şey gelememektedir. Bu durumda ise iş halkta bitmektedir. Halk bilinçlendirilmelidir. Nasıl mı ?

Geçmişte oldugu gibi Kurtuluş savaşında, Çanakkalede, Yemende ve daha birçok örnekte olduğu gibi nasıl birlik ve dirlik içerisinde olunduysa hiç kimsenin ırkına diline bakılmaksızın topyekün hareket edilip üstesinden gelindiyse günümüzde de aynı şekilde hep birlikte hareket edilerek hayli üstesinden gelinebilir. Ne de olsa tarih ders alınması gereken olaylarla doludur..

YA RABBİ MİLLETİMİZİ EZANSIZ, ÜLKEMİZİ BAYRAKSIZ BIRAKMA

Allaha emanet olun selametle kalın..

Yazan: Muhammed Efe

Muhammed Efe HERGÜL şimdiye kadar 2 yazı yazdı..

Çankırı Karatekin Üniversitesi iktisat bölümü ögrencisiyim.20 yaşındayım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir