Kapat
Genel 590 0

Android Misafir Modu Nasıl Açılır?

Milyarlarca cihazın işletim sistemi görevini görenAndroid, günümüzde 1.4 milyar kullanıcıya sahiptir. Günümüzde mobil cihaz üretimi yapan firmalar genellikle Android tercih etmekte, ve her güncelleme ile kendisine muhteşem yeni özellikler ve geliştirmeler katmaktadır.
Bu yazıda sizlere çok yeni bir özellik olmayan fakat pek tanınmayan bir özellik olan “Misafir Modu” özelliğinden bahsedeceğiz.

Android’in 5.0 lollipop sürümü ile birçok cihaza yerleştirilen, ilk olarak ise Jellybean 4.3‘de gözlerini açan “misafir modu“, akıllı cihazınızda bulunan uygulama ve dosyalara erişimi kapatarak, cihazın özel dosyalara erişimsiz kullanımına izin veren bir moddur.

Bu modu adından da anlaşıldığı üzere misafirinize, eşe dosta, küçük çocuklara telefonunuzu teslim ederken kullanabilirsiniz. Bu sayede özel dosya ve uygulamalarınızı korumuş olur ve telefonunuz sizde değilken ki stresten kurtulmuş olursunuz.

Peki Misafir Modu Nasıl Açılır ?

– İlk olarak Quick Settings Paneline ulaşın(üst çubuğu aşağı kaydırdığımızda açılan panel) ardından sağ üst köşedeki profil fotoğrafına dokunun.

– Kullanıcı Ekle seçeneğine tıklayın.

Oluşturduğunuz kullanıcının ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Artık telefonu başkalarına verirken misafir kullanıcısına geçirebilirsiniz.

Ek Olarak :
Eğer ki misafir modunda açılan hesapta arama yapma veya mesaj gönderme özellikleri bulunuyorsa, Quick Settings paneline eriştikten sonra profil fotoğrafına tıklayın ve açılan yerden Ayarlar seçeneğini kullanın. Ardından sağ üst kısımda bulunan seçenekler butonunu kullanarak arama yapma özelliğini devre dışı bırakın.

 

Kaynak:  http://www.androidhabercisi.com/android-misafir-modu/

Yazan: Cihan Uysal

Cihan Uysal şimdiye kadar 160 yazı yazdı..

Patr10.net kurucusu ve admini.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir